AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi için özel tren kiraladı

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, 30 Eylül’de Ankara’da yapılacak olan AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi’ne gidecek olan teşkilat mensupları için özel tren kiraladı.
AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Kayseri Tren Garı’nda Devlet Demiryolları’ndan kiralanan trende incelemelerde bulunarak, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 30 Eylül Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son kez genel başkanlığa seçileceği büyük kongrenin yapılacağını hatırlatan Dengiz, “Bu kongre hem partimiz hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. Bu nedenle Kayseri’deki teşkilat mensuplarımızdan kongreye katılım için yoğun talep aldık. Bütün gücümüzle Sayın Genel Başkanımızın yanında olduğumuzu gösterme imkânımız olacak. Kongrenin yapılacağı Ankara’ya ayrı otobüslerle gitmek yerine, özel tren kiralama fikri doğdu. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme neticesinde 700 kişilik treni 18 bin TL karşılığında kiraladık. Böylece hem toplu halde gitme imkanına kavuştuk hem de daha güvenli bir ulaşım aracını tercih etmiş olduk. Ankara’ya ‘ak tren’le çıkarma yapacağız. Bu vesileyle demiryolu ulaşımına da dikkat çekmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.
Dengiz, 700 kişinin Cumartesi akşamı trenle; yaklaşık olarak 300 kişinin de bir gün öncesinden diğer ulaşım araçlarıyla Ankara’ya gideceğini, böylece Kayseri’den binin üzerinde kişinin büyük kongreyi yerinde görme fırsatı yakalamış olacağını ifade etti.
“Ülkemiz yeni bir değişim ve dönüşümün arifesindedir” diyen Dengiz, şunları söyledi:
“Kongremizde partimizin vitrini yenilenecek ve ülkemiz için yeni bir süreç başlayacaktır. ‘Büyük Millet, Büyük Güç, Hedef 2023’ sloganı ile girdiğimiz yeni dönemin ülkemiz ve dünyamız için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Öyle inanıyoruz ki Türkiye, aydınlık yarınlara yelken açmaya devam edecek. Kongremizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar