Akyürek’ten Konyalılara 60 adet son model tramvay müjdesiKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle Meclisi toplantısında, 60 adet son model tramvay müjdesi verdi.

Akyürek, mahalle sakinlerinin taleplerini dile getirdiği programda yeni tramvay alımıyla ilgili müjde verdi. Akyürek, 60 adet son model, modern tramvay alımı için 17 Ekim’de ihaleye çıkılacağını belirtti.

Dünyanın önemli firmalarının bu yatırımla ilgilendiğine vurgulayan Akyürek, sözlerine şöyle devam etti:

“İlk yeni taşıtlarımız gelecek yıl tramvay hattında yürümeye başlamış olacak. Şehrimizde bu yıl içinde yatırım ihalesini yaptığımız ve yapacak olduğumuz yatırımlarla birlikte 1 milyar liralık bir rakama ulaşıyoruz.”

Programda Sosyal Kart uygulamasını da anlatan Akyürek, “Hiç geliri olmayanlar bu karta başvursunlar. Geliştirdiğimiz yeni bir kartla en fakir grupta bulunanların su paralarını belediye olarak ödeyeceğiz. Bu gruptakilere bir kart verilecek ve su paraları oradan mahsup edilecek” dedi.

Programda, vatandaşlarla yakından ilgilenen Akyürek, bir mahalle sakininin daveti üzerine evine giderek ikram ettiği pekmezden içti.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Reklamlar