Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İhalesinde Limak Kolin Cengiz Konsorsiyumu İmzası

ankara yht gari baskentin yeni yasam merkezi oldu
ankara yht gari baskentin yeni yasam merkezi oldu

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İhalesi’nde Limak Kolin Cengiz Konsorsiyumu, 19 yıl 7 ay işletme süresi teklifi verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yap-işlet-devret (YİD) modelinin ilk kez uygulanacağı Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İhalesi’nde Limak İnşaat-Kolin İnşaat-Cengiz İnşaat konsorsiyumu, işletme süresini 19 yıl 7 ay olarak teklif etti.


TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı İsmet Duman, Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı İhale Salonu’nda düzenlenen toplantıda, söz konusu teklifin, teknik ve mali kriterler doğrultusunda değerlendirildiğini belirterek, teklifin yeterli olduğunu bildirdi.

İsmet Duman, daha sonra teklif zarfını basın mensupları önünde açarak, ihalede Limak İnşaat-Kolin İnşaat-Cengiz İnşaat konsorsiyumunun 19 yıl 7 ay işletme süresi teklif ettiğini açıkladı.

Bundan sonraki süreçte teklifin TCDD yönetim kurulunun onayına sunulacağını ifade eden Duman, Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın onayından sonra da ihalenin sonuçlanacağını bildirdi.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar