CHP, Ankara metrosudaki sorunların tesbiti için komisyon istedi

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Ankara Metro inşaatının mevcut sorunlarının saptanması ve alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını istedi.
CHP’li Yıldız ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen araştırma önergesinde,
37 yaşındaki Kadir Sevim’in başkentin en işlek yerlerinden biri olan İnönü Bulvarı’nda kaldırımda yürürken altında metro çalışması yapılan kaldırımın göçmesi sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.
Bu durumun Ankaralılarda Ankara metro inşaatlarının güvenilirliği konusunda ciddi soru işaretleri yarattığı ifade edilen araştırma önergesinin gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:
“Metro hattı çalışmalarının bitirilememesi, inşaat halindeki metro istasyonlarının, tünel ve hemzemin yolların hizmete girmeden kullanılamaz hale gelmesine neden olmuştur. Bunun yanı sıra, metro inşaatını devralan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bu zamana kadar metro inşaatının denetimini yapmayarak ve önleyici tedbirleri almayarak Büyükşehir Belediyesi’ni adeta gözetmiştir. Tümüyle metroya ayrılması gereken bütçenin nereye harcandığı bilinmediği gibi bu tür konuların yapanın yanına kar kalır mantığıyla devam ettirilmesi vatandaşlarımızın devlet kurumlarına ve belediyelere olan güvenini zedeleyeceği aşikardır.


Kaynak : haber.rotahaber.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar