Edirne Valisi Hasan Duruer, Havsa'da Lojistik Merkezi için İncelemelerde Bulundu

Duruer ve beraberindekiler, Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş’ı ziyaretinin ardından, Havsa Uluslararası Endüstri ve Lojistik Merkezi, Kilim Mensucat İplik Fabrikası, İl Özel İdaresi’nin Havsa’daki asfalt şantiyesi, Kuzucu köyündeki Meyve Üreticileri Birliği’nin soğuk hava deposu, meyve bahçeleri ve Osmanlı köyünde incelemelerde bulundu.
Duruer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Havsa’daki meyve üretiminin ve lojistik köy projelerinin önemli olduğunu söyledi.
Havsa’da hayvancılığın da yapıldığını ifade eden Duruer, “Havsa’daki canlı hayvan pazarının bölge için önemini biliyorum. En kısa zamanda Havsa canlı hayvan pazarını ziyaret edeceğim. Öte yandan, tarımsal alanlarda sulamanın önemini çiftçimize her ortamda anlatarak sulamalı tarımı ve hayvancılıkta silajın önemini belirtiyorum. İşimiz sadece yollar değil. Yol olmazsa olmaz, fakat tarımda sulama şart. Sulama ile ürün miktarı ikiye katlanır. Önce fiili duayı yapacaksınız, sonra Allah’a şükredeceksiniz” diye konuştu.
Ziyaretlerde, Jandarma Bölge Komutanı Yüzbaşı Musa Uludağ, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin ve Ak Parti Havsa İlçe Başkanı Adnan Aladağ da hazır bulundu.


Kaynak : Haberlersohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar