İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plaj Yolunda Utanç duvarı gibi YHT duvarı

İstanbul-Ankara arasında çalışacak Yüksek Hızlı Tren (YHT) için yapılacak yeni demiryolu hattının şehrimizde yeni sıkıntılara yol açacağı şimdiden açıkça görülebiliyor.
YÜKSEK DUVAR YAPILIYOR
YHT için henüz yeni rayların döşenmesine başlanmadı. Ancak trenlerin geçeceği bölgenin iki kenarına beton duvar örülüyor. 3 metre yüksekliğindeki güvenlik duvarı, bir bakıma “Utanç duvarı” gibi geçtiği bölgeyi ikiye ayırıyor.
PLAJYOLU RAHATSIZ
YHT hattının kenarlarına İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu mevkiinde 3 metrelik beton duvarlar örüldü. Mahallenin arka tarafından, deniz kenarına insanların inmesi için artık yol kalmıyor. Çevre sakinleri bu durumdan çok rahatsız.
ŞEHRİN ÜSTÜNDEN GİTMELİYDİ
YHT için döşenen yeni demiryolu hattının İzmit geçişinde, özellikle 42 Evler bölgesinde, Derince, Hereke bölgelerinde de önemli sıkıntılar yaratması kaçınılmaz görülüyor. Şimdi pek çok kişi, bu demiryolu hazır yenilenirken İzmit sahilinden alınıp, şehrin kuzeyine, yeni otoyolun yapılacağı alana taşınmalıydı diyor. Ama iş işten geçti. Şehrin göbeğinden 100 yıl boyunca geçen trenlerden kurtulan İzmit’in sahiline şimdi YHT için utanç duvarı örülüyor.


Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar