Karaman'a Yapılması Planlanan Nostaljik Tramvay Hattı Projesinde Sona Gelindi

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, kentteki iki meydan arasına yapılacak nostaljik tramvay için sona gelindiğini belirterek, “Tramvayın vagonları Hollanda’dan alınacak. Raylar Karabük’te kendi imkanlarımızla yapılacak ve model olarak da Antalya’yı örnek alacağız” dedi.
Karaman’a modern şehircilik anlayışını getirmek amacıyla yeni yapılan iki meydanı birbirine bağlayacak olan nostaljik tramvay projesinde sona gelindi. ‘Şehir Mobilyası’ olarak adlandırılan tramvay projesinde yeni yapılan iki meydan arasına 5 kilometre uzunluğunda raylar döşenecek. İstanbul’daki İstiklal Caddesi ve Antalya’daki Konyaaltı Caddesi gibi birçok ilde hizmet veren nostaljik tramvayları tek tek incelediklerini belirten Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, “Karaman’da trafik problemi yok. Biz bunu ‘Şehir Mobilyası’ olarak düşünüyoruz” diye konuştu.
Nostaljik tramvay için Karaman’da atölye ve hangar kuracaklarını belirten Başkan Uğurlu, “Vagonlar Hollanda’dan gelecek. Vagonları kilo başı, hurda fiyatına alacağız. 30 vagon düşünülüyor. Rayları ise Karabük’te yaptıracağız. Model olarak da Antalya’yı örnek alacağız. Proje, güzergah ve ulaşım master planı hazır. Nostaljik vagonların bakımları devamlı yapılması ve rayların bu vagonlara göre döşenmesi halinde asla problem söz konusu değil” ifadesini kullandı.


Kaynak : http://www.haberfx.net


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar