Kars Valisi Eyüp Tepe , Kars-Tiflis-Bakü demiryolu inşaatını gezdi

Vali Tepe, Kars’ın önemli ekolojik harikası ve turizm potansiyeli yüksek olan Kuyucuk Gölü’ nü ziyaret ederek, Kuyucuk’ta yapılan çalışmalar hakkında kaymakam Can Aksoy’dan bilgiler aldı.
Kuyucuk Gölü kenarında bulunan yapay gözlem adası ve gözlem kulesinde incelemelerde bulunan Tepe, bölgedeki kuş popülasyonu ve göl yönetim planı çerçevesinde yapılması gerekenlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Vali Eyüp Tepe, ve beraberindekiler daha sonra İl Özel İdaresi ve Serhat Kalkınma Ajansı kaynakları ile Arpaçay Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırılan Kuyucuk Turizm Merkezi’ne geçti. Vali Tepe, burada köy halkı ile bir süre sohbet etti.
Kuyucuk’daki ziyaret ve incelemelerini tamamlayan Vali Eyüp Tepe, Arpaçay ilçe merkezi ve Gönülalan Köyü arasında devam eden Kars-Tiflis-Bakü demiryolu inşaatına gitti.
Asya ve Avrupa demiryolları ağını birbirine bağlayacak olan ve Dünya’nın sayılı projeleri arasında gösterilen BTK demiryolu hakkında yetkililerden bilgi alan Eyüp Tepe, projeyi sahada incelemek üzere tünel geçişi inşaatı devam eden alana geçti.
Tepe BTK Demiryolu hattının Kars ve Türkiye ekonomisine büyük katkılar katacağını ve projenin hızla tamamlanması gerektiğinede dikkat çekti.


Kaynak : PirsusHabersohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar