Lucchini Avrupa piyasası ile deniz aşırı piyasalardan sipariş aldığını açıkladı

İtalya merkezli uzun çelik üreticisi Lucchini, düzenli müşterilerinin yanı sıra yeni piyasalardan da çelik ray siparişi aldığını açıklayarak, piyasadaki konumunu güçlendirdiğini açıkladı. Buna göre Italian Railways’ten 80 milyon € sipariş alındığını belirten Lucchini yetkilileri, söz konusu siparişin Lucchini’nin yabancı üreticiler karşısında rekabet gücünü koruduğuna işaret ettiğini belirtti.
Lucchini yakın zamanda Fransa, İngiltere, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve demiryolu ihtiyacının %70’ini Lucchini’den karşılayan Türkiye’den de siparişler aldığını açıkladı. Lucchini ayrıca, İsviçre ulusal demiryollarına 2013 yılı boyunca hem standart ray, hem de yüksek hızlı ray tedarik etmeye devam edeceğini duyurdu. Piombino merkezli ray üreticisinin, 2013 yılının ilk yarısına kadar mevcut siparişlerin üretimiyle meşgul olması bekleniyor.
Limanlardaki bağlantılarını kullanarak deniz aşırı piyasalardaki varlığını artırmayı hedeflediğini belirten Lucchini, yakın zamanda Arjantin’den 12.000 mt, Cezayir’den ise 40.000 mt ray siparişi aldığını duyurdu. Lucchini, 2012 yılı sonuna kadar Abu Dhabi’deki demiryolu projeleri için Birleşik Arap Emirlikleri’ne toplam 50.000 mt ray sevkiyatı yapmayı planlıyor.
ASEAN ve Afrika ülkelerindeki demiryolu yatırım projelerini yakından tahmin ettiklerini belirten Lucchini’nin sipariş aldığı ülkeler arasında Malezya ve Nijerya da bulunuyor.


Kaynak : www.steelorbis.com.trİlk yorum yapan olun

Yorumlar