Sinop Valisi Cengiz, Evine Ulaşmak İçin Raylı Sistem Kuran Vatandaşı Ziyaret Etti

Sinop Valisi Ahmet Cengiz, Sinop’ta 25 yıl önce yüksek bir alana yaptırdıkları evlerine yürüme güçlüğü çektikleri için evlerine ulaşmak için elektrikle çalışan 30 metrelik raylı sistem kuran Demirkol çiftini ziyaret etti.
Karadeniz Mahallesi’nde oturan 78 yaşındaki Asım ve Yıldız (70) Demirkol çiftini evlerinde ziyaret eden Vali Cengiz, onlarla sohbet ederek raylı sistem hakkında bilgi aldı.
Cengiz, Asım Demirkol’u zekasından dolayı tebrik ederek, “Sinoplular çok zeki insanlardır diyorlardı bana. İşte örneği burada canlı olarak karşımızda” dedi.
Geçen hafta basında bu cihazı görünce çok merak ettiğini, yerinde görmek ve incelemek istediğini anlatan Cengiz, “Gerçekten çok orijinal. Belki kamu alanlarında da daha güvenlisi yapılabilirse yaygınlaştırılabilir diye düşünüyorum. Karadeniz, coğrafya olarak gerçekten çok çetin arazi koşullarına sahip bir bölge. Hepimizin bildiği gibi ulaşılamayan yerlere kolay ulaşım ya da ağır yüklerin taşınması için pratik bir alet. Hem yapan ustayı hem de düşünen, tasarlayan Asım Bey’i kutlamak lazım” diye konuştu.
 


Kaynak : www.haberciniz.bizsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar