Sivas halkı hızlı tren garı projelerini oylamaya devam ediyor

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesi kapsamında ilimize yapılacak gar binasıyla ilgili Sivas halkı tercihini yapmaya devam ediyor. 13 Eylül’de başlayan ve 5 projenin beğeniye sunulduğu anket kapsamında Sivaslılar, www.tcdd.gov.tr internet adresi ile gar binasındaki anket sandığında oy kullanarak projeler arasından tercihini yapıyor.
Sivas halkı hızlı tren garını seçmeye devam ediyor.
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi kapsamında ilimize yapılacak olan gar binasıyla ilgili proje anketi devam ediyor.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın hızlı tren gar binasına Sivas halkının karar vermesini istemesinin ardından 13 Eylül’de başlayan anket çalışmaları kapsamında vatandaşlar tercihini yapmaya devam ediyor.
Devlet Demir Yolları’nın resmi internet sitesi www.tcdd.gov.tr adresi üzerinde 5 farklı projenin yer aldığı anket çalışması kapsamında ilimizdeki tarihi gar binasında da anket sandığı kuruldu.
Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı hemşehrimiz Habib Soluk, 13 Eylül’de başlayan ve 13 Ekim’de sona erecek olan ankette Sivaslılar tarafından en fazla tercih edilen projenin hayata geçirileceğini söyledi.
Sivas Yüksek Hızlı Tren gar binası projesinin Sivas halkı tarafından seçilmesi üzerine başlattıkları ankete 10 günlük bir süre içerisinde rekor bir katılım olduğunu ifade eden Soluk, yaklaşık 2.5 milyon kişinin oy kullandığını söyledi.
Her birinin özelliğinin diğerinden farklı olan 5 adet projeyi Sivas halkının beğenisine sunduklarını söyleyen Soluk, “Mimarileri ve yapıları farklı olan 5 proje içerisinden hemşehrilerimiz hangisine karar verirse bakanlık olarak o projeyi uygulamaya koyacağız ve harekete geçireceğiz” dedi.
Gar binasıyla ilgili projeler hakkında kararı Sivas halkının vermesini daha uygun bulduklarını ve bu nedenle anket çalışması başlattıklarını ifade eden Soluk, şunları kaydetti:
“1 ay süreyle vatandaşlarımız hem Devlet Demir Yollarımızın resmi internet sitesi http://www.tcdd.gov.tr adresi üzerinden hem de Sivas’taki tarihi gar binamızda kurulan anket sandığında oy kullanarak tercihlerini yapacaklar. Hemşehrilerimiz gerek gar yerini, gerekse alana yapılacak terminal binasını ve diğer tesisleri inceleme fırsatı bulacak. 1 ay sonunda hemşehrilerimizden elde ettiğimiz bilgiler, fikirler Devlet Demir Yolları tarafından değerlendirilip nihai karar verilecek. Önemli olan proje Bakanlığımızın karar vermesi değil. Burayı Sivas halkı kullanacak ve karar verecek olanda Sivas halkıdır. Hemşehrilerimizin düşüncelerini ve fikirlerini bu noktada önemsiyor, ankete gereken ilgiyi göstermelerini bekliyoruz.”
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinin 2015 yılı sonunda veya en geç 2016 yılında hizmete gireceğini de ifade eden Soluk, projenin hayata geçmesiyle birlikte Sivas-Ankara arasındaki yolculuk süresinin 2 saate düşeceğini söyledi.


Kaynak : www.yeniulke.netsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar