T1Tramvay Çalışması Nedeniyle Bugün Darmstad Caddesi”nde Trafik Düzenlemesi YapılacakBursa’da, Heykel-Garaj T1 tramvay hattı çalışmalarına 14 Eylül Cuma (yarın) gününden itibaren Darmstad Caddesi’nde başlanacak. Çalışmalar sırasında cadde üzerindeki iki yönlü trafik uygulaması tek yönlü olarak düzenlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezini konforlu ulaşımla buluşturmak için projelendirdiği Heykel – Garaj T1 tramvay hattı çalışmaları yarından itibaren Darmstad Caddesi’nde devam edecek. Darmstad Caddesi üzerindeki İpekiş Kavşağı ile Çarşamba (İlkbahar Caddesi) sinyalize kavşağı arasındaki 400 metrelik bölümde yapılacak çalışmalar kapsamında caddedeki trafik akışında da yeni düzenleme yapıldı. Çalışmalar sırasında Darmstad Caddesi’ndeki iki yönlü trafik iptal edilerek, İlkbahar Caddesi istikametinden Stadyum Caddesi istikametine gidiş tek yönlü olarak trafiğe açık tutulacak, yol kenarındaki otoparklar iptal edilerek park yasağı uygulaması yapılacak.

Stadyum Caddesi iniş güzergahı olarak kullanılan Bursalı Tahir Caddesi- Anadolu Sokak güzergahından Darmstad Caddesine sağa dönüş yasağı getirilerek, trafik tek yönlü olarak düzenlenecek olan Uysal Sokak üzerinden D-200 karayolu Merinos Kavşağı’na yönlendirilecek. Merinos Kavşağı UEDAŞ yanındaki Uysal Sokak girişine girilmez levhaları konularak, trafik Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Kent Meydanı istikametine yönlendirilecek.

Trafik sıkışıklığının önlenmesi için Çekirge Caddesi’nden gelen araçların, Stadyum sinyalize kavşağından geriye U dönüşü yapmalarına imkan sağlanacak.

Kaynak : www.haberfx.net

Reklamlar