TCDD İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Geyve – Sapanca (Doğançay Ripajı) arası tasarım ve yapım işleri ihalesinin modeli konusunda çalışmalar sürdürülüyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından AYB kredisi ile gerçekleştirilecek, “İstanbul – Ankara Hızlı Tren Demiryolu Projesi” kapsamındaki “Geyve – Sapanca (Doğançay Ripajı) Arası Tasarım ve Yapım İşleri” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihalenin modeli konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Söz konusu ihalenin Kamu İhale Kurumu (KİK) yasasına göre ilan edilmesine karar verilirse ilk önce proje ihalesi yapılacak. Eğer ihalenin Sarı Kitaba göre yapılmasına karar verilirse proje ihalesinin yapılmasına gerek kalmayacak.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, çalışmaların hızla sürdürüldüğünü ve en kısa zamanda ihale modeline karar verileceğini kaydetiler.
Söz konusu hattın 29 Ekim 2013 gününe yetişmesi için mevcut hattın rehabilite edilerek kullanılabileceğini kaydeden yetkililer, bu aşamada da Doğançay Ripajının 2013’ten sonra devreye girebileceğini kaydetiler.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar

Kaynak : Yatırımlar

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar