Tramvay vs hızlı trenİstasyon Köprüsüne ne olacağı konusunda bir mutabakata varılamadı gitti. Yani karışmayayım dedim ama olmuyor, çözüm bulunamıyor. Yani en sonunda çözümü söylettireceksiniz bana. Şimdi daha iyi açıklayabilmek için Hakkı Kutlu’nun köşe yazısına bir göz atalım: İMO Şube Başkanı Fercan Yavuz’un önerisine katılarak “İstasyon köprüsünün yıkılması konusunda tek yol ‘tek hatlı deplase’ diye yazmıştım.” Dün, Milletvekili Salih Koca aradı; ‘Tek soru soracağım” dedi: “Söyler misiniz Hakkı bey, deplase yapacaksak hızlı tren ile tramvayın enerji hatlarını ne yapmamızı öneriyorsunuz?” Dondum kaldım. Sonra ekledi: “Kısa bir deplase için neden bu kadar bekleyelim. İki enerji hattından birinin kesilmesi gerekiyor. Hızlı treninki kesilemeyeceğine göre…”
Nasıl halledeceğimize geçiyorum. Hızlı tren ve tramvay bu projeye göre bir yerde kesişiyorlar iki inatçı keçi gibi. Birinden birinin o esnada gücünün kesilmesi lazım. E şimdi hızlı trenden böyle bir şey istemek olmaz; ne de olsa misafir sayılır şehrimizde. O zaman büyüklük tramvayda kalacak. Biz de yıllardır bizi oradan oraya götüren tramvayımıza vefa borcumuzu ödeyebilmek için el atacağız olaya.
“El atmak”ı deyim olarak kullandığımı sanmayın. Tramvay hızlı trenin yolundan geçerken vatman kontağı kapatacak. İçerideki yolcular da aşağı inip “el atacak” tramvaya ve itecekler onu. Böylece hem sorun çözülecek, hem de biz tüm dünyaya “birlikten kuvvet doğar” dersi vereceğiz.

Kaynak : www.2eylul.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.