Tünel ve 25 kavşak açılışına bir teşekkür yok mu

Başbakan Erdoğan, İstanbul trafiğine soluk aldıran tünel ve 25 kavşak açılışının medyada yeterince yer almadığından yakındı: Bir teşekkürünüz yok mu? Koyun onu bir yerlere, ver onu işte manşetten.
“Bir teşekkürünüz yok mu?”
Şimdi dün tünelin açılışını yapıyoruz. 2 bin 25 metre uzunluğunda bir tünel, 25 kavşak, ama bugünkü gazetelere bakın. İnanın bunları doğru dürüst görmezsiniz. Bir teşekkürünüz yok mu? Koyun onu bir yerlere, ver onu işte manşetten. Koyamazsınız, niye? Çünkü onların ‘marifet iltifata tabidir’ diye bir ilkeleri yok, güzel sözleri yok. Onlar hep marifeti çirkin, marifeti hep tezyif etmekle mükelleftirler. Onların yapısı budur, cibilliyetinin gereği budur ve onu yapıyorlar.”
Ak Parti iktidarı döneminde Türk Hava Yolları’nın dünyanın ilk 7 havacılık şirketi arasına girdiğini, 46 noktada havaalanı hizmete soktuklarını anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
“Şu anda 46 noktada havaalanları olan bir Ak Parti iktidarı var, halen çoğaltıyoruz. Niye? Benim milletim süratle ulaşması gereken yere ulaşsın. Çok daha medeni, modern imkanlarla ulaşması gereken yere ulaşsın. Biz, Güneydoğu’yu, Doğu’yu ihmal etmedik. Batı’da ne varsa orada da olacak dedik, Akdeniz’de ne varsa orada o olacak dedik. Bunların hepsini yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Ey CHP, siz ne yaptınız? İkide bir kalkıyorlar, demir ağlarla ördüklerini söylüyorlar. Neyi ördünüz? Ey CHP, iktidarınız döneminde kaç kilometre raylı sistem yaptınız söyler misiniz? Geçen gün bir hesap yapmış İzmir Belediyesi, ‘çok ucuza metro üretiyormuş’. Kargalar bile güler bu sözlerinize. Sen, metro nedir bilmiyorsun Kılıçdaroğlu. Önce adamlarına söyle gitsinler bir metro eğitimi alsınlar. Eğer istiyorlarsa biz, İstanbul’da kendilerine bunun dersini veririz. Yapmadınız, yapamadınız İzmir’i. Yardım istediniz. Ben, Ulaştırma Bakanıma talimat verdim. Onlar da metro değildir, hafif metrodur. Hafif metro yatırımlarını da Ulaştırma Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi birlikte yürütüyorlar. Bunu da milletin gözünden kaçırmak istiyorlar, İzmirli kardeşim bunu görüyor, ben biliyorum ve ucuza mal ettiklerini söylüyorlar. Metronun maliyetiyle hafif metronun maliyeti bir olur mu? birisi yerin 40 metre altıda… Şimdi biz, Marmaray ile denizin altından raylı sistem yapıyoruz. Sen böyle bir şey gördün mü Kılıçdaroğlu?”
“Bunlarda böyle bir ufuk hak getire”
Kadıköy ve Kartal’da CHP’li belediyelerin olduğunu, ama Ak Parti iktidarının Kadıköy-Kartal arasına da metro yaptığını anlatan Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu, hadi orayı da bir geziver, çok güzel oldu. Açılışını yaptık. Modern trenlerimizle seyahat et, göreceksin medeniyet nedir. Bu adımları atıyoruz, ama dedim ya bunlarda böyle bir ufuk hak getire, yok bunlarda ve sürekli hilafı hakikat, doğru olmayan sözler” ifadesini kullandı.
 


Kaynak : www.hurriyet.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar