Türk Demiryolu Sanayisi Olarak Artık Fuarlarda Bizde Varız

Tcdd Genel Müdürü Karaman: “Tcdd Olarak, Türk Demiryolu Sanayisi Olarak Artık Fuarlarda Yavaş Yavaş ‘Bizde Varız’ Demek İçin Mücadele Ediyoruz”
Türkiye’de biz yeniden ulaşım modlarının gelişmesi için hükümetin verdiği destekle bir mücadeleye giriştik. İnşallah demiryolları bu hükümet döneminde biraz daha gelişir diye düşünüyoruz.”
Yüksek Hızlı tren çalışmalarının sürdüğünü, Ankara-İstanbul hattını 29 Ekim 2013 tarihinde açmak için tüm güçle çalıştıklarını ifade eden Karaman, “Türkiye’nin her bölgesinde hızlı tren lüksünü, keyfini, rahatlığını bütün vatandaşlarımıza ulaştırabilmek için hükümetimiz destek veriyor. Demiryolları da onun karşılığında çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.
TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı da bir prototip lokomotif ürettiklerini ve fuara getirdiklerini, bu lokomotifin sektörde yeni bir soluk olacağını ifade etti.
Avcı, yeni nesil lokomotif olarak isimlendirilen ve emsallerine göre daha avantajlı olan lokomotifin büyük ilgi gördüğünü kaydetti.
Çok sayıda Türk firmanın katıldığı “InnoTrans 2012” fuarı, 21 Eylül’e kadar açık kalacak.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar