Türkiye'de vagon tamir, bakım, onarım ve revizyon işleri büyüyecek

Dinar Acarlar Vagon Fabrikası Genel Müdürü Anıl Acar, Türkiye’de vagon tamir, bakım, onarım ve revizyon işlerinin büyüyebileceğini bildirdi.
Acar, AA muhabirine, ilçe ekonomisine 60 kişi istihdam ederek büyük katkı sağlayan fabrikada, özel firmalara ait yük vagonlarının tamir, bakım, revizyon ve tip değişikliği işlerinin yapıldığını söyledi.
Ülkede vagon tamir sektöründe faaliyet gösteren firma sayısının çok az ve önü açık bir yatırım olduğunu ifade eden Acar, şöyle konuştu:
“Vagon tamir, bakım, onarım ve revizyon işlerinin Türkiye’de önü açık. Türkiye geneline baktığımızda bu işi icra eden firma sayısı çok az. Gerçekten de önü açık bir iş. Dinar gibi bir ilçeye böyle bir işi kazandırarak Türkiye’de hızla ilerleyen bir firma şekline dönüştüreceğiz. Yine ülke genelinde yaptığımız işlerle adımızdan söz ettiriyoruz. Hızla kat ettiğimiz bu sektörde yük vagonlarının tamiri gerçekleşiyor. İlçe ekonomisine de büyük katkı yaptığımızı düşünüyorum. İki fabrikada toplam 190 kişiye iş imkanı sağlanıyor.”
Acar, gelecek yıllarda vagon sanayisinde yatırımlarının süreceğini sözlerine ekledi.


Kaynak : www.haberler.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar