3. Toplu Ulaşım Haftası, (Transist 2012), 5. Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı

İETT, yaptığı başarılı planlama ve çalışmalar yanında, organize edeceği


“ III. TOPLU ULAŞIM HAFTASI, (TRANSİST 2012), 5. ULAŞIM SEMPOZYUMU ve FUARI ” ile 26 Kasım-02 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde sektörü ve ziyaretçileri bir araya getirecek.
ULAŞIM, Günümüzde hızla büyüyen şehirler ve buna bağlı olarak artan yaşam temposu, avantajlarının yanında bazı sorunları da beraberinde getirdiği özellikle metropoller- de yaşanan en büyük sıkıntı.

Nüfusun fazlalığı ve buna bağlı olarak artan araç sayısı çoğu zaman ulaşımın aksamasına, bazen de durma noktasına gelmesine neden oluyor.
Ülkemizde ve dünyada ulaşım problemlerinin çözümünde ilk sırada toplu ulaşım sistemleri yer almaktadır. Dünyada pek çok metropolde toplu ulaşım sistemleri, toplumun her kesiminden insanın kullanımına hizmet etmekte ve trafik sorununa gerçekçi çözümler sunmaktadır. İşte bu çözümlere odak olmak, toplu ulaşımın gelişmesinde ve taleplerin yerine getirilmesinde yeni alternatifler sunmak amacıyla İETT, 2010 yılından bu yana Kasım ve Aralık aylarında Toplu Ulaşım Haftası düzenlemektedir.

Toplu Ulaşım Haftası kapsamında, 28-29 Kasım tarihlerinde sempozyum, 28-29-30 Kasım tarihlerinde ise fuar organize edilecektir…
Yerli – Yabancı Delegeler, Akademisyenler ve Sektör profesyonellerinin katılım göstereceği sempozyumda “4E” (Enerji, Ekoloji, Etkinlik ve Ekonomi) teması irdelenecek.
Sempozyumla birlikte düzenlenecek olan fuar ise tüm otorite kurum ve kuruluşları bir araya getirerek, ulaşım sektöründeki son yenilikleri ve akılcı çözümleri ziyaretçileri ile buluşturacak.
Bunun yanında İETT’nin köklü tarihinin gözler önüne serileceği bir de defile düzenlenecek. Defilede kuruluşundan bugüne kadar İETT çalışanlarının (vatman, şoför, biletçi) giydikleri üniformalardan örnekler, mankenlerce sergilenecek.
Ayrıca arşiv çalışmaları sonucu oluşturulan ve İstanbul`un toplu ulaşım tarihine dair izler taşıyan tarihi fotoğraflar “Geçmişten Günümüze İETT Fotoğraf Sergisi” adı altında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
Konser ve yarışma gibi daha birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak “III. Toplu Ulaşım Haftası, Transist 5. Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı” 26 Kasım-02 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçileri için açacak.

Kaynak : www.airtv.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar