AK Partili Mustafa Öztürk, (YHT) Projesi’nin yavaş ilerlediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi

Mustafa Öztürk, Armut, Alaşar ve Ahmet Yesevi köylerindeki kamulaştırma planlarının hazır olduğunu belirterek, çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Öztürk, Bursa istasyonu civarındaki Yolçatı, Doğanköy ve Balat’a ait kamulaştırma planlarının da onaylandığını dile getirdi.


“TÜNELLERDEKİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Öztürk, 41+000 – 64+500 arası 1/2000 ölçekli projelerin onaylandığını, 64+500 – 77+300 arası 1/2000 ölçekli projelerin ise yüklenici tarafından hazırlandığını belirtti. Mustafa Öztürk, ayrıca, T2, T3, T5 ve T6 tünellerinde imalata başlandığını, T7, T8 ve T9 tünellerinde ise sondaj çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. T2 tünelinin çıkışında 35 metre ilerlendiğinin altını çizen Öztürk, T3 tünelinin girişinde portal imalatı yapılacağını, T5 tünelinin giriş ve çıkışında portal imalat çalışmalarının devam ettiğini ve T6 tünelinin girişinde 200 metre, çıkışında ise 50 metre ilerlendiğini belirtti.

“BURSA ÇAĞ ATLAYACAK”

Mustafa Öztürk, Bursa’nın 58 yıllık tren özleminin, Bandırma-Bursa-Osmaneli arası yapımı devam eden hızlı tren projesiyle sona erdiğini söyledi. Öztürk, 2.5 yılda tamamlanması öngörülen hattın hizmete girmesiyle Bursa-İstanbul arası hızlı trenle seyahatin 2 saat 15 dakika, Bursa-Ankara arasının ise 2 saat 10 dakika olacağını hatırlattı.

Hızlı tren projesinin ilerlemediği yönündeki iddialara da tepki gösteren Öztürk, “Projenin gidişatı ile ilgili bilgiler gayet açık ve net bir şekilde elimize ulaşıyor. Hızlı tren hızla Bursa’ya geliyor. Bursa, bu projeyle çağ atlayacak.” diye konuştu.

Kaynak : CİHAN


İlk yorum yapan olun

Yorumlar