Altyapı Yatırımları G.M. Türkiye – Gürcistan (Kars – Tiflis) Demiryolu Projesinde KİK, düzeltici işlem yapılmasına karar verdi

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce 26 Mart 2012 tarihinde teklifleri toplanan, “Türkiye – Gürcistan (Kars-Tiflis) Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK, Comsa SA – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi, Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat ortak girişimi ve Gülermak A.Ş. İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazda düzeltici işlem yapılmasına karar verdi.

Bilindiği gibi Kamu İhale Kurumu (KİK), 01 Ekim 2012 tarihinde yaptığı toplantıda Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü İhale Komisyonu’ndan ihaleyle ilgili ek bilgi ve belge istemişti.

Daha önce de KİK, Temelfen Mühendislik firmasının ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetmişti. Yaklaşık maliyeti 711.740.804,09 lira olarak belirlenen ihaleyi 549.266.529 lira teklifi ile Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi kazanmıştı. İhaleye teklif veren diğer firmalar şöyleydi:

1. Comsa – Açılım – Seza İnşaat
2. Cengiz İnşaat – Makyol İnşaat
3. China Railway – Mapa İnşaat
4. Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat
5. Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat

Kaynak : Yatırımlar


İlk yorum yapan olun

Yorumlar