Ankara metrosu çalışması sebebiyle Haziran ayında trafiğe kapatılan İnönü Bulvarı çift yönlü trafiğe açıldı

Kızılay-Çayyolu metro çalışması sebebiyle Haziran ayında trafiğe kapatılan İnönü Bulvarı, çift yönlü trafiğe açıldı.


Başkent’te metro inşaatı çalışması nedeniyle trafiğe kapatılan İnönü Bulvarı’nın Kızılay-Eskişehir istikametinden sonra, Eskişehir-Kızılay yönü de trafiğe açıldı. İnönü Bulvarı’na gelerek incelemelerde bulunan Yıldırım, “Ekiplerimizin uzun uğraş ve gayretleri sonucunda yolu iki yönlü trafiğe açık hale getirdik. Ankaralılara hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İlk araca sürpriz

Bakan Yıldırım incelemelerinin ardından yolun açılışını yaparak Eskişehir-Kızılay güzergahını kullanan ilk aracı durdurdu ve bir süre sohbet etti. Araç sürücüsü uzun süredir yolun kullanıma kapalı olduğunu dile getirerek, Yıldırım’a açılış için teşekkür etti.

Şubat’ta tamamen açılacak

Yol çizgileri ve işaretleri tamamlandıktan sonra açılan İnönü Bulvarı’nda her iki yönde trafik iki şerit üzerinde sağlanıyor. Yolun, Şubat ayında hiçbir iş makinesi ve inşaat kalıntısı kalmayacak şekilde tamamen trafiğe açılacağını bildiren Yıldırım şunları söyledi: “Şu an yolun gidiş ve geliş yönünde trafik akışı iki şerit üzerinden sağlanıyor. Ancak en kısa zamanda ekiplerimiz çalışmalarını bitirecek. Şubat ayı sonuna doğru İnönü Bulvarı dört şerit olarak hizmete girecek. Bahar ayında olmamız sebebiyle aşağıda çok yoğun bir su akışı var. Bu yoğun akış ekiplerimizi zorluyor. Ancak verdiğimiz tarihte sapma olmayacak.”

Sürücüler Merasim Sokak’ta ısrarcı

Bakan Binali Yıldırım’ın İnönü Bulvarı’nın Eskişehir-Kızılay istikametini açmasının ardından beklenen yoğunluk yaşanmadı. Araç sürücüleri engelleyici hiçbir levha olmamasına rağmen kazı çalışmaları sırasında alternatif güzergah olarak gösterilen Merasim Sokak’ı kullanmaya devam etti. Açılıştan haberi olmadığını belirten taksici Ali Hasan Gülpınar, “Ben yine işimi garantiye alıp Merasim Sokak’tan ilerledim. Ancak ilerleyen günlerde mecburen kullanacağım” dedi.

Kaynak: Hürriyet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar