Antalya’da Kırmızı Otobüs, Antray Ve Nostalji Tramvayı Bayramda Ücretsiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı 40 kırmızı otobüsü, Antray ile nostaljik tramvayı, Kurban Bayramı’nda vatandaşları ücretsiz taşıyacak.


Büyükşehir Belediyesi, halkın bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına toplu ulaşımda vatandaşları sevindirecek bir karar aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımı rahatlatmak için aldığı resmi plakalı 40 kırmızı otobüs, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Özel halk otobüsleri ve minibüsler ise normal tarife üzerinden yolcu taşımaya devam edecek.

-Büyükşehir’in kurban kesim yerleri-

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Yeşilbahçe Kapalı Cumartesi Pazarı (Dedeman karşısı) ile Meltem Mahallesi LPG’li Araç Muayene İstasyonu’nu (Yeni Adliye Sarayı yanı) kurban kesim yerleri olarak belirledi. Vatandaşların kurbanlarının burada ANET’in deneyimli kasapları tarafından ücretsiz kesileceği bildirildi.

Kurban kesim noktalarında güvenlik, sağlık ve çevre güvenliği açısından gerekli önlemlerin alınacağı, Veteriner Müdürlüğü’nün de ücretsiz kesim yerlerinde kurbanlıkların canlı ve kesim sonu muayenelerini yapacağı, Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının da olası yaralanmalara karşı kesim yerlerinde hazır bulunacağı kaydedildi.

Kaynak : www.haberciniz.biz


İlk yorum yapan olun

Yorumlar