Avcılar Metrobüs İstasyonu’da yürüyen merdivenler içler acısı durumda

Avcılar Metrobüs İstasyonu’na yürüyen merdiven getirildi ancak 1 aydır faaliyete geçemiyor. Asansör de çalışmıyor. Yaşlılar ve engelliler durağa ulaşamıyor.


Biliyorsunuz… Metrobüs hattı Beylikdüzü’ne kadar uzatılınca Avcılar istasyonunda da bazı düzenlemelere gidilmişti. Sabah akşam hiç eksik olmayan izdihama çare bulunması için durak genişletilmişti. Çalışmalar tamamlanalı haftalar, aylar oldu. Gelin görün ki asansör ve yürüyen merdiven sorunu çözüme kavuşturulamadı. Hastalar, yaşlılar, engelliler, onlarca basamağı inip çıkmak zorunda bırakılıyor. Özellikle engelliler büyük eziyet çekiyor. Görünüşte sözde bir asansör var ama faaliyete geçemiyor bir türlü. Yürüyen merdiven deseniz evlere şenlik. Sözde yürüyen merdiven yapılacaktı, 1 ay önce merdiveni istasyona getirdiler ama yerleştirmediler. Koca merdiven, durakta günlerce yattı, nihayet önceki gün yerleştirildi.

GEL DE İSYAN ETME!

Fakat görevliler yine ortadan kayboldu. Merdivenin çalıştırılması için hiçbir çalışma yok. Haliyle bu manzara yolcuları isyan ettiriyor. Acil Şikayet Hattı’nı arayan vatandaş, “Yaşlıyı, engelliyi, çoluğu çocuğu hiç mi düşünen yok! Bu eziyeti kimse görmüyor mu?” diyor…

Kaynak : www.haberturk.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar