Avrupa demiryollarında sınırsız dolaşım sağlayan Eurail Pass biletlerine 1 Ocak itibarıyla Türkiye’de

Avrupa içinde demiryoluyla sınırsız dolaşım sağlayan Eurail Pass biletlerine 1 Ocak itibarıyla Türkiye de dahil edilecek. Yani artık yabancı turistlerin trenle Türkiye’ye girişi ve dolaşımı çok daha kolay olacak.


TCDD, 1 Ocak’tan itibaren Eurail Pass biletlerini idare eden ve pazarlayan Eurail Global ağının bir parçası olacak. Avrupa’yı dolaşan turistler Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye de kolaylıkla geçebilecek.
Biletler aynı zamanda Türkiye içinde dolaşan TCDD trenlerinde de geçerli olacak.
Ayrıca bu sayede Türkiye Avrupa Birliği’ne üye olamasa da bir Avrupa kurumunun daha parçası olacak.
24+5 ÜLKEDE GEÇERLİ

Eurail Pass biletleri şu an için 24 ülkeyi kapsıyor. Select Pass denilen yardımcı biletlerle beş komşu ülke daha Eurail’in kapsamına sokulabiliyor.
Eurail Pazarlama Direktörü Ana Dias e Seixas, yaptığı yazılı açıklamada, “TCDD genişlemekte olan demiryolu ağını Türkiye dışında da bilinir hale getirmek istiyor. Eurail Group da Kuzey Amerika gibi pazarlarda bu konuda en iyi platformu sunuyor” dedi.
Eurail Pass kapsamındaki tek değişiklik bu değil. Salzburg’la Viyana arasında geçtiğimiz günlerde hizmete giren hızlı tren Westbahn da gruba katılacak Eurail’deki ilk özel tren şirketi olacak. Fransa ulusal demiryolu SNCF ise Select Pass’ten ayrılacak. Fransa’yı dolaşmak isteyenler Global ya da Regional Pass almak zorunda kalacak.

Kaynak : www.borsarti.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar