Beyoğlu Tersane Caddesi 7 Ekimde trafiğe kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Beyoğlu Tersane Caddesi’nin, ”İstanbul Metrosu Yenikapı-Unkapanı Arası Metro İnşaatı İşi” kapsamında yapımı süren ”Haliç Metro Geçiş Köprüsü”nün yaklaşım viyadüğü çelik konstrüksiyon iskelesinin kurulması için, 6 Ekim Cumartesi günü saat 24.00 ile 7 Ekim Pazar günü saat 24.00 arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacağı belirtildi.


Karaköy’den Unkapanı, Balat yönüne gidecek araçların; Galata Köprüsü-Eminönü üzerinden, Şişhane yönünden Karaköy, Eminönü yönüne gidecek araçların; Unkapanı Köprüsü- Eminönü-Galata Köprüsü üzerinden, Unkapanı, Balat yönünden Karaköy yönüne gidecek araçların ise Eminönü-Galata Köprüsü üzerinden seyretmeleri gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, Tersane Caddesi’nin bir gün süreyle araç ve yaya trafiğine kapatılmasının, 2 Ekim 2012 tarihli Ulaşım Trafik Komisyonu kararıyla da uygun görüldüğü aktarıldı.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün, İstanbul Metrosu içinde, toplam uzunluğu 5.2 kilometre olan Taksim-Yenikapı Metro Hattı’nın Şehzadebaşı ve Şişhane yönünden gelen tünellerini birleştirmek ve Haliç üzerinden geçişi sağlamak amacıyla imal edildiği kaydedildi.

Metro Geçiş Köprüsü inşaatı tamamlandığında, Sarıyer-Hacıosman’dan metroya binen bir yolcunun, kesintisiz olarak Yenikapı aktarma istasyonuna, buradan da Marmaray bağlantısıyla, Kadıköy-Kartal, Bakırköy-Atatürk Havalimanı veya Bağcılar-Olimpiyatköyü-Başakşehir’e kısa sürede ulaşabileceği bildirildi.

Kaynak : haber.rotahaber.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar