Bursa’da, Heykel – Garaj tramvay hattının çalışmaları devam ederken, trafik akışı da alternatif güzergahlardan sağlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Darmstad Caddesi üzerinde İpekiş Kavşağı ile Çarşamba’daki İlkbahar Caddesi sinyalize kavşağı arasında başlanan tramvay hattı çalışmalarına; İlkbahar Caddesi üzerinden Kent Meydanı istikametine doğru devam edildiği belirtildi.

Darmstad Caddesi ve İlkbahar Caddesi’ndeki tramvay hattı ray döşeme çalışmaları nedeniyle trafik akışı Kent Meydanı istikametinden Stadyum Caddesi İpekiş Kavşağı istikametine tek yönlü olarak düzenlendi ve yol kenarındaki otoparklar iptal edildi. Alternatif trafik güzergahı olarak belirlenen ve tek yönlü olarak kullanılan Bursalı Tahir Caddesi, Anadolu Sokak ve Uysal Sokak güzergahından D–200 karayolu Merinos Kavşağı istikametine yönlendirilen sürücüler, D–200 karayolunu kullanarak Gençosman Kavşağı ve Kent Meydanı istikametine ulaşabiliyor.

Çalışmalar süresince trafik sıkışıklığının önlenmesi amacıyla Çekirge Caddesi’nden gelen araçların da Stadyum sinyalize kavşağından geriye U dönüşü yapmalarına imkan veriliyor.

Kaynak : Haberler

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.