Bursa’ya 20 milyon liralık köprülü kavşak!

Bursa’da, yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak Kestel Kavşağı’nın temeli atıldı.


Bursa’da, inşaatı devam eden Bursaray Kestel hattı çalışmaları kapsamında bir taraftan Ankara yolu üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprülerini yenilenirken, bir taraftan da yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak Kestel Kavşağı’nın temeli atıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Başkan Altepe, kentin doğusunun da batısı gibi gelişmesi ve kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarının sözünü seçim öncesi verdiklerini belirterek, “Birileri konuşup, laf üretecek, engel olacak. Biz ise gece gündüz çalışıp, hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
Ankara yolundan hem Bursa hem Kestel girişine aynı zamanda estetik bir görüntü kazandıracak projenin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç ile çok sayıda davetli katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin doğusunun da batısı gibi gelişip kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarının sözünü seçim öncesi verdiklerini hatırlatarak, hayata geçirdikleri yatırımlarla kentin doğusunun da kalkınmaya başladığını söyledi. Bursaray Kestel hattının bu dönem programda olmadığını ancak konforlu ulaşımı bölge ile buluşturmak için hemen çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Altepe, hattaki çalışmalarının hızla devam ettiğini, güzergah üzerindeki üç köprünün yenilendiğini ve son olarak Kestel Kavşağı’nın da hayata geçmesiyle kısa zaman için bölgede ulaşım sorununun tamamen ortadan kalkacağını söyledi. Kestel ve Gürsu’da altyapıya 30’ar milyon TL’lik yatırımlar yaptıklarını, Kestel’e bağlı 10 köye saniyede 10 litre su temin edecek 9 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Altepe, yüzme havuzları, itfaiye binaları ve spor tesisleri ile bölgede değişimin hızla sürdüğünü vurguladı. Ulaşımdan altyapıya, tarihi mirastan spor tesislerine kadar her alanda yatırımlarının hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Altepe, “Destek halkımızdan hizmet bizden. Birileri laf üretecek, engel olacak. Bizler de çalışıp, eserler bırakacağız. Gece gündüz çalışacağız. Bizim görevimiz üretmek, bizim görevimiz geliştirmek, yatırım yapmak, eserler bırakmak.” diye konuştu.
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de yerinden yönetim anlayışının bir eserini daha Bursa’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. İnegöllü olduğunu hatırlatan Şahin şunları kaydetti: “İşim İnegöl’de evim Bursa’da olduğu için her gün İnegöl’e gelip gidiyorum. Şimdi de Ankara’ya gidip geliyorum. Bu istikametten 8-10 yıl önce girdiğiniz zaman Tıp Fakültesi’ne kadar 20 küsur trafik lambası vardı. Her birinde durarak, gitmeniz gerekliydi. AK Parti iktidarında geçmişte ve bugün yapılan yatırımlarla bütün bunlar ortadan kalktı ve trafik akışkan hale geldi. Bu hizmetlerin yerel yönetimler kananıyla yapılmasının önemini anlatmak için söylüyorum. Bu kavşak projesi 3 ay kadar önce Büyükşehir Meclisi’nde görüşülmüştür. Bugün temel atıyoruz ve inşallah 6 ay içinde de bitiririz. Ama bu iş Ankara tarafından yapılsaydı, 1 yıl planlama ile geçerdi, 6 ay onayıyla uğraşırdık, bütçe ile uğraşırdık. 2 – 2,5 yılda bu hizmet ancak gelirdi.

Kaynak : www.haber7.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar