Erol İnal TÜVASAŞ’a törenle uğurlandı

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal, Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi (TÜVASAŞ)’ne Genel Müdür olarak atandı. İnal yeni görevine 4 Ekim 2012 Perşembe günü TCDD Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle uğurlandı.
.


TCDD Genel Müdür Süleyman Karaman yaptığı konuşmada, kendi döneminde en fazla süreyle Erol İnal’la çalışma fırsatı bulduğunu hatırlatarak, “İlk atadığımız genel müdür yardımcısıydı, şimdi de Demiryollarından atanan ilk genel müdür oldu.” dedi.
.

Yüksek Hızlı Tren projelerinin gerçekleşmesinde İnal’ın çok büyük emekleri olduğunu vurgulayan Karaman, artık herkesin Yüksek Hızlı Treni sevdiğini ve Yüksek Hızlı Tren istediğini, diğer trenlerin de kaliteli olmasını talep ettiklerini vurguladı. Karaman, “Halkımıza hızlı treni sevdirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde çok sayıda Yüksek Hızlı Tren setleri ihalesine çıkıyoruz. Bu ihalelerde yüzde 50 yerli olma şartını arayacağız. Yine dizel ve elektrikli lokomotiflerde de yüzde 50 yerli şartı arayacağız.”diye konuştu.
.

Karaman şöyle davam etti: Çok çalışkan, sevilen ve sayılan bir arkadaşımız olarak Erol Bey’in TÜVASAŞ’a Genel Müdür olarak atanmasından dolayı çok mutluyum. Yeni görevinde de büyük işler başaracağına inanıyorum. Hizmetlerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.”
.

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü görevine atanan Erol İnal da yaptığı duygu yüklü konuşmasında, hayatının 35 yılını Demiryollarında geçtiğini ve bu süre içinde her kademede görev yaptığını söyledi.
.

Gecesi gündüzü olmayan Demiryolculuğun fedakârlık isteyen bir görev olduğunun altını çizen İnal, önceki dönemlerde imkânsızlıklar nedeniyle çektikleri zorlukların Süleyman Karaman’ın gelişiyle birlikte ortadan kalktığını ve bu dönemde büyük işler başarıldığını kaydetti. “Sizlerden ayrılmıyorum, yine demiryollarındayım.” diyen İnal, törene katılanlarla helalleşti.
.

Konuşmaların ardından TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman tarafından; Yüksek Hızlı Tren projelerinin hayata geçmesinde gösterdiği gayretlerinden dolayı Erol İnal’a teşekkür belgesi ve Demiryolcular adına plaket verildi.
.

EROL İNAL’IN ÖZGEÇMİŞİ

1949 yılında Ankara’da dünyaya gelen İnal, 1972 yılında Ankara Sular İdaresi Genel Müdürlüğünde göreve başladı.
.

1975 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine Bölümünden mezun oldu. 1976 yılında da Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğüne geçti. 1977’de TCDD’de İnşaat Dairesinde Mühendis olarak göreve başladı. Aynı dairede Şube Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 4.4.2003 tarihinde ise TCDD Genel Müdür Yardımcısı oldu.
.

Erol İnal, Resmi Gazete’de yayımlanan 01.10.2012 tarih ve 2012/646 sayılı Karar gereği TÜVASAŞ Genel Müdürü olarak atandı.
.

Demiryolcu ailesinin ağabey olarak gördüğü Erol İnal’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Kaynak : kurumsal.tcdd.gov.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar