Görünmeyen köprü yapamayız

Yapımı süren Haliç Metro Köprüsü ile ilgili eleştirilere yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş “Köprüye 360 dereceden bakmamız lazım. Görünmez köprü yapma imkânımız yok “dedi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün 2013 yılında tamamlanacağını söyleyerek, “Köprüye 360 dereceden bakmamız gerekir. Görünmez köprü yapma imkanımız yok, laf olsun torba dolsun diye eleştiri yapılmaz” dedi. Topbaş dün Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin’in Miniatürk’te AK Partili kadınlarla yaptığı kahvaltılı toplantıya katıldı. Başkan Kadir Topbaş toplantı sonrasında Haliç metro geçiş köprüsü ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Topbaş, bu konuda şunları söyledi: “18 yıllık serüvende Haliç metro geçiş köprüsünün inşaatı ile ilgili çok farklı iddialar ortaya atıldı. Üzüntüm konuyu bilmeyenlerin özellikle teknik konuları bilmedikleri halde üzerinde yorum yapmalarıdır. Bu duruma üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Metronun Süleymaniye’yi etkilediği ifade ediliyor. Köprüye 360 dereceden bakmamız gerekir. Tek noktadan baktığımız zaman göreceğimiz manzara farklı, ama 360 dereceden baktığınız zaman çok farklı olacaktır.”


“18 YILLIK SERÜVEN”
Topbaş konuşmasının son bölümünde köprü maketinin 18 yıllık bir serüveni anlattığını belirterek ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Haliç metro geçiş köprüsü tamamlandığında günde 1 milyon kişinin yeni hizmetten yararlanacağı bildirildi.

Kaynak : www.sabah.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar