Heykel Garaj T1 Tramvay Hattı inşaatı Kurban Bayramında da devam edecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, modern ulaşımı kent merkeziyle buluşturacak olan Heykel – Garaj T1 Tramvay Hattı inşaat çalışmalarına Kurban Bayramı’nda da devam ediliyor.


Bursa’da ‘ulaştıran ulaşım’ hedefiyle konforlu ulaşımı kentin merkezine taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Heykel – Garaj tramvay hattının çalışmalarına bayramda da aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ tarafından sürdürülen T1 tramvay hattı çalışmaları İnönü Caddesi’nin ardından Altıparmak Caddesi’nde başlayacak. Altıparmak’ta yapılacak ray döşeme çalışmalarına Kurban Bayramı’nın ikinci günü olan 26 Ekim Perşembe günü başlanacak.

Trafik akışına düzenleme
T1 Tramvay hattının 4. etap inşaat çalışmaları, Kurban Bayramı’nın 2. gününden itibaren Altıparmak Caddesi’nin Stadyum Kavşağı ile Çatalfırın kavşağı arasındaki bölümde, yolun batı doğu istikametine göre sağ kesiminde başlanacak. Çalışmalar süresince trafik düzenlemesine yönelik tedbirlerin alınacağını belirten yetkililer, sürücüleri alternatif güzergahları kullanmaları konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Çalışmalar süresince; Altıparmak Caddesi’nin Atatürk Caddesi istikametinde yolun iki şeridi çıkış, bir şeridi iniş olacak şekilde düzenlenecek; 10.00 ile 16.00 saatleri ile 21.00 ile 07.00 saatleri arasında bir şerit iniş, bir şerit çıkış olacak şekilde çalışmalar yapılacak. Haftasonu ve özel günlerde, 10.00-14.00 ve 22.00-07.00 saatlerinde bir şerit iniş ve çıkış olarak düzenlenecek. Altıparmak Caddesi’ndeki orta refüjün de kaldırılacağı çalışmalar kapsamında, Stadyum Kavşağı Altıparmak Girişi Şaypa Önü ve Balıkçı Reşat önü durağı haricinde dolmuşlar duraklama yapmayacak ve trafik düzenine yönelik denetimler arttırılacak. Toplu taşıma durak yerlerinde ve yaya geçitlerinde de yayalar için gerekli güvenlik önlemleri alınacak. Altıparmak Kuruçeşme Mahallesi’nden Altıparmak Caddesi’ne çıkışlar Bozkurt Caddesi ve Otel Sokak’tan kontrollü olarak sağlanacak. Aynı zamanda, Fevzi Çakmak Caddesi ve Haşim İşçan Caddesi’nden Çekirge ve Stadyum Kavşağı istikametine gidişte de alternatif güzergah olarak Bursalı Tahir Caddesi ve Çarşamba Darmstad Caddesi kullanılabilecek.

Kaynak :  www.emlaktasondakika.com

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar