İbrahim Ertiryaki TÜVASAŞ personel ile vedalaştı

İbrahim Ertiryaki TÜVASAŞ Fabrikası’nda personel ile vedalaştı. Kalabalık bir çalışan gurubu tarafından veda konuşması dinlenen İbrahim Ertiryaki; “2003 yılının Mayıs ayından bu yana sektörümüzde önemli işler yaptık”dedi.


Geçtiğimiz Salı günü, resmi gazetede yayınlandığı üzere, 657 sayılı Kanunun 59, 74 üncü maddeleri ve 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6, 8 ve 24 üncü maddeleri ile 2477 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na Müşavir olarak atanması uygun görülen İbrahim Ertiryaki, dün TÜVASAŞ çalışanları ile vedalaştı. Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.’de 2003 yılının Mayıs ayından bu yana Genel Müdür olarak hizmet eden Ertiryaki, aynı zamanda TÜVASAŞ’ın en uzun süre görev yapan Genel Müdürü de oldu.

Kalabalık bir çalışan gurubu tarafından veda konuşması dinlenen İbrahim Ertiryaki; “2003 yılının Mayıs ayından bu yana sektörümüzde önemli işler yaptık. Başarımızı Bulgaristan Devlet Demiryolları’na sattığımız vagonlarla tescilledik.” dedi.

Konuşması sırasında, 9 yıllık Genel Müdürlük döneminde, bütün çalışanlarla birlikte pek çok ilke imza attıklarının altını çizen Ertiryaki, sözlerine şu şekilde devam etti; “Burada hep beraber ilk defa ‘Dizel Tren Set’i yaptık. Öncelikli hedefimiz 200 kilometre hız yapan ‘Dizel Tren Set’ler ve 350 kilometre hıza ulaşan ‘Yüksek Hızlı Tren’lerdi. TÜVASAŞ olarak kapasitemiz var; inşallah herkes görecek ki hedeflerimize ulaşacağız.

Yüksek Hızlı Treni (YHT), dünya üzerinde üretebilen çok az sayıda firma mevcut. TÜVASAŞ bu firmalardan bir tanesidir. 200 kilometre hız yapabilen Dizel Tren Set üretiminde, bildiğiniz gibi belli bir noktaya geldik. Yeni Genel Müdür, tanıdığımız, tecrübeli bir arkadaşımız. Kendisine destek vereceğiz.

Bizim TÜVASAŞ’a hizmet etme süremiz bu kadarmış. Bir Sakaryalı olarak, bu kadar uzun bir süre bu görevde kaldığım ve güzel işler yaptığım için mutluyum. Bundan sonra da çok çalışmalıyız. Bizlerin çocukları hatta torunları dahi bu fabrikadan ekmek yemeli diye düşünüyorum. Bu 9 yıl içerisinde zaman zaman üzdük zaman zaman üzüldük; ben herkese hakkımı helal ediyorum.”

Konuşmasını alkış tufanıyla tamamlayan Ertiyaki’ye, çalışanlar ‘Bizim de hakkımız helal olsun.’ diye hep bir ağızdan seslendiler. Duygu yüklü bir vedalaşma yaşayan İbrahim Ertiryaki, ardından ‘yakın çalışma arkadaşlarım’ dediği Özel Kalem Müdürü, Özel Kalem Personeli ile makam çay ocağı çalışanlarıyla da tek tek vedalaştı.

Kaynak : www.carkhaber.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar