İZBAN A.Ş.’nin işten çıkardığı 13 makinist özür dilediİzban Yönetim Kurulu’nun 15 Ekim pazartesi günü iş bırakma eylemi gerçekleştirip, banliyö trenlerini sefere çıkarmadıkları için işten çıkardığı 13 makinist işe geri dönmek için dilekçe verdi. El yazısıyla yazılan dilekçelerde makinistler seferleri aksattıkları için İzmirliler ve yetkililerden özür diledi.

İZBAN Yönetimi, dilekçe veren 13 makinistten geri dönüş taleplerini tek tek değerlendirecek. Makinistlerin ayrı ayrı çağırıp görüşme yapılacağını belirten İZBAN yönetimi, bir kaç gün içinde geri dönüşlerle ilgili kararı verecek. Makinistler el yazılarıyla ayrı yazmalarına karşın ortak hazırlanmış bir metni dilekçelerinde yazdı. Dilekçelerde şu ifadeler yer aldı:

“İZBAN A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne, işyerinizde makinist işçi olarak çalışmaktayken devam etmekte olan toplu iş sözleşmesi çalışmaları nedeniyle işyeri arkadaşlarımın sonuçlarını hesaplayamadan, ayrı düşünüp zor durumda kalmamak için alınan karara uymam nedeniyle iş akdimin feshedildiği tarafıma telefon mesajıyla tebliğ edildi. Söz konusu eylem sonucunda şirketinizin sunduğu hizmetin aksaması ile İzmir halkının ne duruma gelebileceğini ve yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu anlamış bulunmaktayım. Yaşattıklarımız nedeniyle başta İzmir halkından, Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan ve şirket yönetim kurulundan özür diliyor, yaklaşan Kurban Bayramını da dikkate alarak, ben ve ailemin huzur içinde bir Bayram geçirebilmem için telefon mesajıyla tarafıma tebliğ edilen iş akdi feshinin yok sayılarak görevime başlatılmamı arz ederim.”

Kaynak : Haberler

Reklamlar