Kestel Belediyesi yatırımcı arıyor

Kestel Belediyesi, önce Sarıyer daha sonra Kestel Plaza olarak kiraya verdiği AVM’nin de içinde bulunduğu 25 bin metre karelik alana yatırımcı arıyor.
Hedef, ilçenin vitrini konumundaki bölgeye canlılık kazandırılması.
Kestel Belediyesi Meclisi, alışveriş merkezi, özel hastane, ticaret merkezi ya da otel yapmaya elverişli bölgenin kiraya verilmesi kararı aldı.
Bursaray’ın Kestel’e kadar uzanacak olmasının yanında Büyük Sanayi Sitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Yenişehir Havaalanı’nın geçiş güzergahlarının bu noktada kesişecek olması yatırım anlamında kısa zaman içinde hayli önemli bir kavşak oluşturacağı kesin.
Meclis kararının kamuoyu ile paylaşılmasının ardından çeşitli seçeneklerde yatırımcıların başvurularının gelmeye başlamasının sevindirici olduğunu belirten Belediye Başkanı Yener Acar, Bursaray’ın da gelmesiyle birlikte kent merkezinin her noktasından rahatlıkla ulaşımın buraya sağlanabilecek olmasının önemli avantaj olduğunu belirtiyor.
Özdilek’in ilgilendiği duyduğumuz 25 bin metrekarelik yerin yakınına teknik üniversitenin kurulacak olması bölgenin değerinin müthiş artabileceğini şimdiden kestirmek mümkün.
Bu arada İnegöl yolundan Kestel’e girişin sağlandığı bölgeye Bursaray’ın da kullanabileceği kavşak inşaatına da başlandı.
Bu önemli yatırımlar bana Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, “Kentin batısında ne varsa doğusunda da olacak” şeklinde sözlerini hatırlattı.


İlçe başkanına kızınca istifa etti

Uzun yıllar Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanlığı ve Alevi Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan İmam Hüseyin Bor, CHP Kestel ilçe üyeliğinden istifa etti.
Bor’un istifa dilekçesindeki gerekçesi de ilginç.
Mart ayında yapılan ilçe kongresinde yarıştığı Yıldıray Atlı’nın gerisinde kalan İmam Hüseyin Bor’un dün elimize ulaşan mailinde, parti üyeliğinden istifa ettiği yönündeydi.
İlçe kongresinde yaşanan karşılıklı söylemler nedeniyle bir süredir CHP İlçe Başkanı Yıldıray Atlı ile araları açık olan Bor, istifa dilekçesinde alışılmışın dışında şu ifadelere yer vermiş:
“İlçe başkanı hakkımda zaman zaman ağır ithamlarda ve hakaretlerde bulunduğunu bunun son örneğinin ise 30 Eylül 2012 günkü Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği genişletilmiş üye toplantısında bir kez daha tekrarlandığından dolayı istifa etme gereği duyuyorum”
CHP Kestel İlçe Başkanı Yıldıray Atlı’nın da cevap hakkına köşemizin açık olduğunu belirtmiş olalım.

Kaynak : www.bursahakimiyet.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar