Kızılay-Çayyolu metro çalışması nedeniyle 103 gündür trafiğe kapalı olan İnönü Bulvarı’nın açılış günü belli oldu

Başkent’te metro inşaatı çalışması nedeniyle trafiğe kapatılan ve uzun süredir ‘ne zaman açılacağı’ merak konusu olan İnönü Bulvarı’nın açılış tarihi belli oldu.


Ankara Hürriyet’e konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Belirlenen tarihten daha erken bir sürede bulvarı açacağız. Önümüzdeki hafta Salı günü açılmış olur” dedi.

Beklenen gün 9 Ekim

Necatibey İstasyonu’ndaki çalışmalar nedeniyle 25 Haziran’da trafiğe kapatılması planlanan İnönü Bulvarı, bir kişinin yaşamını yitirdiği göçük nedeniyle 22 Haziran’da kapanmıştı. İnönü Bulvarı’nın, Necatibey Caddesi çıkışı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü arasında kalan 300 metrelik bölümü trafiğe kapatılmıştı. Bugün itibariyle 103 gündür araç trafiğine kapalı olan yol, Bakan Yıldırım’ın açıklasıyla 9 Ekim Salı günü tekrar trafiğe açılacak.

Alternatif güzergahlar

Kızılay-Çayyolu metrosundaki çalışma nedeniyle Başkentliler, son dört aydır alternatif güzergahları kullanmak durumunda kaldı. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Merasim Sokak’ta yoğun trafik yaşanıyordu. Kızılay yönünden gelen araçlar, İnönü Bulvarı’ndan Necatibey Caddesi’ne giriş yaparken, Kızılay yönüne giden araçlar da DSİ Genel Müdürlüğü karşısındaki Merasim Sokağı kullandı.

Kaynak : Hürriyet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar