Kurban Bayramında İETT’ye ait ulaşım araçları yüzde 50 indirimli

İstanbul`da toplu ulaşım araçları dört günlük Kurban Bayramı süresince yüzde 50 indirimli olacak. İndirimli tarife 25-28 Ekim 2012 tarihleride geçerli olacak.


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı karar doğrultusunda 25-28 Ekim 2012 tarihlerini kapsayan dört günlük Kurban Bayramı süresince İETT Otobüsleri, Metrobüs, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş. araçları, Şehir Hatları VapuryarıMetro,Ulaşım A.Ş. araçları (Tramvay, Metro, Hafif Metro, Füniküler) yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Ayrıca Kadıköy-Maltepe-Kartal metro hattı için de yüzde 50 indirim Bayram süresince devam edecek. İstanbullular indirimden bayram günleri olan Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar günü faydalanabilecek.

İstanbulluların dört günlük Kurban Bayramını huzur içinde geçirmeleri ve eş dost akraba ziyaretlerini rahatça yapabilmeleri için bir dizi önlem alan İETT, bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs seferlerini artıracak. Vatandaşar İETT ile ilgili sorunlarını 444 1871 numaralı çağrı merkezine iletebilecek.

Kaynak : www.iett.gov.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar