Mecidiyeköy metrosunda büyük ihmal !

Mecidiyeköy’de tam anlamı ile bir kabus yaşanıyor. Yayaların can güvenliğinin olmaması yetmezmiş gibi şimdi de kötü bir sürprizle karşı karşıya kaldılar.


İşe gitmek için yollara dökülen İstanbullular kapatılan metro durağını görünce şoke oldular.

İstanbul Mecidiyeköy Metrobüs hattı ile Metro arasındaki yaya yolunu alta alan proje tam gaz devam ediyor etmesine ancak dikkatsizlik hat safhaya çıkmış durumda. Mecidiyeköy metrobüs durağından inen yolcuların araçların arasından canhıraş bir şekilde karşıya geçmeye çalışmaları yetmezmiş gibi şimdi de Mecidiyeköy metro durağı kapatıldı.

Bu durumdan habersiz olan vatandaşlar zor durumda kaldı. Mecidiyeköy metro durağının kapatıldığını gösteren tabela kapatılan çalışma sahasında kalınca vatandaşlar birbirine sorarak nasıl gidebileceklerini öğrenmeye çalıştı.

Hafta başı olmasının da verdiği stresle telaşa düşen vatandaşlar belediye yetkililerine isyan etti.

HER GÜN İŞE ÖLÜMLE BURUN BURUNA GİDİYORLAR!

Şantiye çalışmaları gece gündüz durmaksızın süren projede yetkililer tarafından yayaların güvenliği için hiç bir önlem alınmaması nedeni ile vatandaşlar her gün ölümle burun buruna geliyor.

ARABALARIN ARASINDAN GEÇMEK ZORUNDALAR!

Trafik sinyalizasyon sisteminin veya trafik ekiplerinin olmadığı yolda metrobüsle seyahat eden yolcular karşıdan karşıya arabaların arasından CAN PAHASINA geçiyor. Araçlar durmuyor, dolayısı ile vatandaşlar yola kendilerini atarak araçların durmasını sağlıyor. Bu da yayaların can güvenliği açısından ciddi tehlikeler oluşturuyor.

Vatandaşlar yetkililerin bir an önce önlem almasını istiyor.

BU ÇİLE 5 AY DAHA SÜRECEK!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına FFK Asça İnşaat tarafından yürütülen çalışmanın yetkilisi Mert Gelibolu, çalışmaların Şubat sonuna kadar biteceğini belirtti. 300 metrelik bir yol ile Trump Towers-Metrobüs-Metro arasında yolcuların trafiğe girmeden ulaşmak istediği yere gideceğini ifade etti.

8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi – Metrobüs İstasyonu – Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.

Kaynak : Yazete.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar