TCDD Hasanbey Lojistik Merkezi Elektrifikasyon Projesi İhalesini Aykon Elektrik – Elit Proje ortak girişimi kazandıT.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 07 Şubat 2012 tarihinde teklifleri toplanan, “Hasanbey Lojistik Merkezi’ne Elektrifikasyon Sistemlerinin Teçhiz Edilmesi Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 4.965.998 lira olarak belirlenen ihaleyi 3.375.000 lira teklifi ile Aykon Elektrik – Elit Proje ortak girişimi kazandı. Yetkililer, yasal sürecin dolmasından sonra ihaleyi kazanan ortak girişimi sözleşme imzalamak için davet edeceklerini kaydettiler.

Bilindiği gibi ihaleyi daha önce 2.720.673 lira teklifiyle Emre Ray Enerji kazanmıştı. Aykon Elektrik – Elit Proje ortak girişimi ihalenin sonucu için Kamu İhale Kurumu’a itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren KİK ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetmiş ve Emre-Ray Enerji firmasından da aşırı düşük teklifi ile ilgili bilgi istemişti.

Bu aşamada Emreray firması aşırı düşük teklifi ile ilgili bilgi vermediği için elenmişti. Söz konusu ihaleye katılan diğer firmalar şöyleydi:

1. Argüp – Doğutaş Mühendislik
2. Dalkıran Elektrik
3. E+M Elektrik
4. Emre-Ray Enerji
5. Keban Elektrik
6. Savronik A.Ş.
7. Semi Elektrik
8. Ufuk Ataç Eltem Mühendislik
9. Usluel Enerji
10. Yapı Merkezi A.Ş.

Kaynak : Yatırımlar