TCDD İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Geyve – Doğançay altyapı işleri ihalesine çıkılabilmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor“İstanbul – Ankara Hızlı Tren Demiryolu Projesi” kapsamındaki “Geyve – Sapanca (Doğançay Ripajı) Arası Yapım İşleri (1. Kısım)” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Doğançay Ripajı’nın ilk kesimi olarak belirlenen Geyve – Doğançay (14 km) altyapı işleri ihalesine çıkılabilmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor.

Çalışmalar tamamlanarak önümüzdeki 1 ay içerisinde ihale ilanı yapılması bekleniyor. Doğançay Ripajı’nın ikinci kesimi olarak belirlenen Doğançay – Sapanca (10 km) altyapı işleri içinde daha sonra ihale açılacak.

Bilindiği gibi Geyve – Sapanca (Doğançay Ripajı) arası tasarım ve yapım işleri ihalesi 29 Mart 2012 günü mali zarfları açıldıktan sonra iptal edilmişti. İhaleye teklif veren 3 firma daha sonra 23 Ağustos’ta teklif vermek üzere davet edilmişti. Ancak daha sonra bu ihale de iptal edilmiş, Doğançay Ripajı’nın 2 kısıma ayrılarak KİK Mevzuatına göre ihaleye çıkılmasına karar verilmişti. İptal edilen ihale için teklif vermesi istenen firmalar şunlardı:

1. Cengiz İnşaat – IC İçtaş İnşaat – China Railway
2. Constructora Sanjose – Fernas İnşaat
3. Sucieta Italiana Perle – Kolin İnşaat – Gülermak İnşaat

Kaynak : Yatırımlar

Reklamlar