TÜVASAŞ ”Dostluk Turnuvası” finali yapıldı

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) fabrikaları arasında düzenlenen dostluk turnuvası, bugün yapılan final maçıyla sona erdi.
TÜVASAŞ’ın tüm fabrikalarının katıldığı turnuvaya hem futbol takımı hem de izleyici bazında ilgi yoğundu. Finale kalan iki takım olan ‘Onarım Hazırlama Fabrikası’ ve ‘İmalat Montaj Fabrikası’ arasında kıyasıya çekişmeli bir maç yapıldı. Hakem Aytaç Rençber’in yönetiminde 3 ? 3’lük bir skorla sona eren maç uzatmalara kaldı. Uzatmalarda ise üçüncü penaltılarda ‘İmalat Montaj Fabrikası’ takımının penaltıyı kaçırması, Onarım Hazırlama Fabrikası’nın turnuva şampiyonu olmasını sağladı.
TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal ile birlikte, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman ve TÜVASAŞ’tan üst düzey yetkililerin izlediği final maçına, seyircinin heyecanı damgasını vurdu. Maç sonunda ilk olarak turnuva üçüncüsü ‘Elektrik ve Elektronik Fabrikası’ takımına ‘Centilmenlik Ödülü’ verildi. Final maçına kadar başarıyla futbol oynayarak, penaltılarla maçı kaybeden ‘İmalat Montaj Fabrikası’ ise ikincilik kupasını Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman’dan alırken, şampiyon takım olan ‘Onarım Hazırlama Fabrikası’, birincilik kupasını TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal’ın elinden aldı. İnal, şampiyon takıma kupasını verirken; ”Sportmenlik ve centilmenlik hepimiz için önemli. TÜVASAŞ Dostluk Turnuvası gerçektende çok güzel bir maçla final yaptı. Ben turnuvaya katılan tüm arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.


Kaynak : medyabar.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar