YHT Seferlerinde Bayram Yoğunluğu VarKurban Bayramı öncesi, vatandaşların yolculukta öncelikli tercihi Yüksek Hızlı Tren (YHT) oldu. YHT’de doluluk oranı yüzde 100’e ulaşırken, diğer yolcu trenlerinde ise yüzde 100’e yaklaştı.

Eskişehir Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını belirterek, “Kurban Bayramı süresince trenlerimiz dolu” dedi.

Özer, AA muhabirine, Eskişehir-Ankara arasında 2009 yılının Mart ayında hizmete giren YHT’nin yolcu sayısının, her geçen gün arttığını söyledi.

Kurban Bayramı münasebetiyle yoğun bir yolcu potansiyeliyle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Özer, vatandaşların YHT’yi tercih ederek doluluk oranını zirveye taşımasının kendileri için ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade etti.

Özer, Eskişehirlilerin Yüksek Hızlı Tren’i çok sevdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Belki bu derecede yoğun olacağı tahmin edilemiyordu. Şu anda Eskişehir-Ankara arasında 1,5 saatlik seyahat süresi, yolcuların en büyük tercih sebebi haline geldi. Aynı zamanda yine emniyetli olması ve uçakta bulunan konforu yolcularımıza yaşatmamız, önemli birer etken. YHT ile Eskişehir-Ankara arasında günlük 10 karşılıklı seferimiz var. Ayrıca Ankara’dan Konya’ya da YHT seferleri bulunuyor. Kurban Bayramı süresince trenlerimiz dolu.”

Kütahya, Afyonkarahisar, İzmir, Arifiye, Adapazarı bağlantılı trenlerde de bayram süresince doluluk oranının yüzde 100’e yakın olduğunu açıklayan Özer, şunları kaydetti:

“Ayrıca Kütahya’ya hızlı tren bağlantılı seferlerimiz var. Bursa’ya yine karayolu bağlantılı kombine taşımacılığı yapıyoruz. Burada da otobüsler dolu şekilde YHT’ye yolcu aktarması yapılıyor. Şu anda karayoluyla seyahat süresi 6 saat olan Bursa-Ankara arası, Yüksek Hızlı Tren sayesinde 4 saate inmiş durumda.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Reklamlar