Ankara Kalesi Teleferik Projesi için Belediye Meclisi, teleferik hattı yapımına yönelik çalışmalara başlanmasına karar verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, Ankara Kalesi Teleferik Projesi  ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Belediye Meclisi, Başkent’in en önemli turizm alanlarından biri olan Ankara Kalesi’nin potansiyelinin daha da artırılmasına yönelik olarak bölgeye teleferik yapılması için çalışmaların başlatılmasına karar verdi.
Çalışmaların ve gerekli onayların alınmasından sonra 2013 yılı içinde ihale ilanı yapılması bekleniyor. Söz konusu ihaleye ait dokümanlar ilanın yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında Ankara Büyükşehir Belediye’sinden temin edilebilecek.

Kaynak : Yatırımlar

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 12
Sal 12
Çar 13

İhale İlanı : Bina İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 13 @ 09:30 - 10:30
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar