Bağlar’da yaya geçidine TCDD'den izin çıkmadı | Bağlar geçidi

Bağlar’da yaya geçidine TCDD’den izin çıkmadı | Bağlar geçidi
Demiryolu projesinin yer altına alınması çalışmalarının yeniden başlaması ile birlikte geçtiğimiz günlerde Bağlar geçidi kapatılmış, tünel çalışmaları ise kaldığı yerden devam etmişti.
TEPKİLER ARTTI
Yaklaşık üç ay boyunca kapalı kalacağı tahmin edilen bağlar geçidinin trafik akışı ile ilgili düzenlemeler yapılmış, trafik bölgedeki alternatif cadde ve sokaklara yönlendirilmişti.
Olası bir trafik sorununun böylelikle halledildiği geçitte asıl sorun ise yayalar için ortaya çıktı.
Bağlar geçidi nin kapanması ile birlikte hemzemin geçidi karşısına geçemez hale gelen vatandaşlar hayli uzun bir mesafeyi yürümek zorunda kalmıştı. Cengiz Topel Caddesi üzerinde, Bağlar geçidi nin karşısına geçmek isteyen yayalar ancak İstasyon Köprüsü üzerinden yada Sakarya geçidi tarafına yürümek zorunda kalmıştı.Bu yüzden ardı ardına gelen tepkiler yetkilileri harekete geçirmişti.
TCDD UYGUN BULMADI
Vatandaştan gelen şikâyetleri dikkate alan iktidar partisi durumu hemen inşaat sahibi TCDD’ye bildirdi. TCDD ise gelen talep üzerine bölgede inceleme başlattı. Ancak yapılacak olan bir yaya geçidinin güvenli olmayacağı kanısına varan TCDD vatandaşın bu talebinin karşılanamayacağını bildirdi.
AKP İl Başkanı Süleyman Reyhan ise geçidin yayalar içinde açılması için tüm çalışmaların bitmesini bekleyeceklerini ifade etti


Kaynak : www.istikbalgazetesi.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar