Bursa Altıparmak’ta değişim ‘ray’ında

Bursa T1 hattının Altıparmak etabında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, 20 gün sonra tamamlanacak çalışmalarla Altıparmak’ın çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.
Metro hatlarıyla birlikte bu dönemde başlayan tramvay hatlarının tüm semtleri birbirine bağlayacağını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu uygulamaların en önemlilerinden olan T-1 hattının Altıparmak etabını çevreye zarar vermeden en kısa zamanda tamamlamak için yoğun mesai harcadıklarını söyledi. T-1 hattında Stadyum Caddesi, Çarşamba Pazarı ve Darmstad Caddesi etaplarından sonra Altıparmak etabında çalışmaların başladığını hatırlatan Altepe, caddenin yüzde 60′lık kısmına rayların döşendiğini söyledi. Başkan Altepe, “Bir hafta önce başlayan çalışmalarda, bir yandan yer altı şebekelerin deplase işlemleri sürerken imalat işlemleri de start aldı. Bu süre zarfında Altıparmak’ın bir ucundan ortalarına kadar raylar döşenmiş oldu. İnşallah 20 gün sonra caddenin tüm imalat ve inşaat işlemleri bitmiş olacak” dedi.
VİZYON BÖLGE
Değişim ve gelişim çalışmalarında Altıparmak’ta sadece tramvay hattı çalışmalarının yapılmadığını kaydeden Başkan Altepe, bölgenin yeniden ‘vizyon’ sıfatını kazanması ve eskiden olduğu gibi canlı günlerine tekrar dönmesi için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti. Cadde üzerinde Çatalfırın Viyadüğü üzerinde Çarşı Karakolu’ndan Stadyuma doğru bina cephelerinde düzenlemelerin başlatıldığını açıklayan Başkan Altepe, “Altıparmak; tramvayları, kaldırımları ve bina cepheleriyle birlikte vizyon bir bölge sıfatını kazanacak. İnşallah o eski canlılığına kavuşmuş olacak. Altıparmak ve Stadyum meydanlarıyla bölge Bursa’mızın en gözde mekânlarından olacak” diye konuştu.

Kaynak : Kent Gazetesi

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.