Gaziantep Hafif Raylı Sistem güzergâhı Çiçek Açacak

Gaziantep Hafif Raylı Sistem güzergâhı Çiçek Açacak
Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem güzergâhını ve ana arter refüjlerini estetik bir görünüme kavuşturuyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Hafif Raylı Sistem güzergâhında, kavşak geçiş noktalarında oluşturulan yaya geçitleri ile ışıklandırma sistemlerinin olduğu alanlarda değişik geometrik tasarımlar gerçekleştiriliyor.
Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Karataş ve Burç Kavşağından başlayıp İstasyon Meydanına kadar uzanan Hafif  Raylı Sistem güzergâhı üzerinde ve kavşak geçiş noktalarında kış dönemi mevsimlik çiçek dikim çalışmaları yapıldığı’ ifade edildi.
Hafif Raylı Sistem güzergâhı duraklarının yer aldığı alanlar ve güzergâh üzerinde yapılan çiçeklendirme çalışmaları ile oluşturulan alanlarda kentin estetiğine ayrı bir hava katmayı amaçladıklarını söyleyen Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Sülü, “Fen İşleri Daire Başkanlığımıza bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalar çerçevesinde, kış mevsimine özgü çok sayıda çiçek ve bitki türü kullandık.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan park, bahçe, refuj ve kavşaklara şimdiye kadar 550.000 hercai menekşe, 400.000 lale soğanı olmak üzere yaklaşık 950.000 bin çiçek dikimi gerçekleştirdik. Kasım ayı sonuna kadar toplamda 1.000.000 bitki dikimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.


Kaynak : www.haberler.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar