Ak Parti Vekili Rıfat Saitten İzmir Büyükşehir Belediyesine Metro Göndermesi

Ak Parti Vekili Rıfat Sait”ten İzmir Büyükşehir Belediyesine Metro Göndermesi
İzmirli gazetecilerin ve işadamlarının İstanbul ziyareti başladı.AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in düzenlediği iki günlük ziyaretin ilk durağı Marmaray Projesi oldu. Burada açıklamalar yapan Vekil Sait,  bitmeyen İzmir Metrosu çilesinin bir an önce bitmesini diledi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı İzmir Kocaoğlu’na göndermede bulundu.
Vekil Sait, “Aziz Kocaoğlu bazı şeylerde işler bitmeyince farklı nedenler öne sürüyor. Başkan isteseydi İzmir Metrosu ‘nu  bitirebilirdi. Başka şeylerle uğraşmasınlar. Önce böyle şeyleri yapalım. Teknik işleri bitirelim. Eğlencelerle, şovlarla uğraşmak yerine iş yapmak lazım iş” dedi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a teşekkür eden AK Partili Vekil Sait, İstanbul’daki projelerin İzmir’e örnek olması gerektiğini belirterek, AK Parti belediyeciliğinin başladığı projeleri bitirdiğine dikkat çekti.
Sait, yerel seçimlere bir yıl kaldığını kaydederek, “İstanbul’da bu tip büyük projeler devam ettiği için başarılı olunuyor. Türkiye’de o yüzden AK Parti kazanıyor. İzmirlilerin de bu hizmetleri artık görmesi gerekir. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Tabi ki bizim çalışmamız ve projemiz farklı yerlere çekildi. İşte proje, işte çalışma. Bakanımız Binali Bey’in öncülüğünde sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de önemli işler yapılıyor.İzmir metrosu ‘nda büyük sıkıtılar yaşandı. Bir İzmirli olarak artık İzmir Metrosu projesinin bitirilmesini istiyoruz. Yerel seçimlere zaten bir yıllık süre kaldı. Bitiremezlerse biz bitireceğiz” diye konuştu.
Kordon İşadamları Derneği’nin son anda gelmeme kararı almasıyla ilgili düşüncesi sorulan Sait, atasözüyle yanıt verdi: “Biz ‘turu yapacağız’ demiştik. Yaptık. Daha önce ben ‘besa bes’ demiştim. Yani bu bizde ‘sözüm söz’ demektir. Biz verdiğimiz sözü tuttuk. Sözünü yerine getirmeyenlere sormak lazım.”
Vekil Sait proje hakkında bilgi veren firma yetkilisi Gökhan Göker,Marmaray Projesi hayata geçtiğinde karayolu ile bir buçuk saatte gidilen mesafenin denizaltından sadece 4 dakikada geçilebileceğini söyledi.Kaynak : www.medya73.com

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar