Manisa'da Mahalle Aralarından Geçen Demiryollarına Üstgeçit Yapılacak

Manisa Belediyesi, içerisinden demiryolu geçen mahalleler olan Horozköy, Akpınar ve Nurlupınar mahallelerine üstgeçit yapılması için çalışma başlattı.
Üstgeçitlerden ilki, Akpınar Mahallesi’nde bitme aşamasına gelirken, Horozköy ve Nurlupınar mahallelerine de birer üstgeçit yapılacağı belirtildi. Manisa Belediyesi olarak Akpınar, Nurlupınar ve Horozköy mahallelerinde yaşayan vatandaşların taleplerine kulak verdiklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Burada yaşayan vatandaşlarımızın tehlikeli olabilecek tren yollarından karşıya geçmelerine son vermek amacıyla üst geçit çalışması başlattık. Bunlardan ilki Akpınar Mahallesi’nde tamamlanmak üzere. Sırasıyla adını saydığımız diğer mahallelerimizde de bunları hayata geçireceğiz. Ayrıca bazı bölümlerde araç trafiği için alt geçit yapılması için planlamalarımız devam ediyor. Bizim için önemli olan halkımızın can güvenliği” dedi.

Kaynak : Star Gündem

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.