Mersin Nakliyeciler Sitesi Çevre Ülkeler İçin Lojistik Merkez

Mersin Nakliyeciler Sitesi Çevre Ülkeler İçin Lojistik Merkez
Mersin Nakliyeciler Sitesi ‘nde esnafla bir araya gelen Mersin Valisi, Mersin Nakliyeciler Sitesi ‘nin sadece Mersin ve Türkiye’de değil çevre ülkeler içinde bir Lojistik merkezi olduğunu vurguladı.
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu sabah kahvaltısında Mersin Nakliyeciler Sitesi esnafı ile bir araya geldi. Vali, burada Mersin Nakliyeciler Sitesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Mersin Nakliyeciler Sitesi ‘nde 150’yi aşkın iş yeri bulunduğunun ve burada bini aşkın insanın istihdam edildiğinin bilgisini veren Vali, “Sitemiz günde ortalama bin 500-2 bin araç ile 100 bin tonu aşkın malın ülkemiz ve dünya geneline yayıldığı merkezin adıdır. Bu büyüklüklere baktığımız zaman yapılan işin ne kadar değerli olduğu ortaya çıkıyor. Var olan kapasite gelecekte de artacaktır. Çünkü Türkiye ve Mersin büyüyor. Lojistik alanında Mersin, sadece Türkiye’nin değil çevre ülkelerin ve dünyanın izleyerek kabul ettiği büyük bir merkezdir. Ülkemiz son 10 yılda büyük bir ekonomik büyüme elde ederken, en hızlı büyüyen sektörün başında lojistik geliyor. Lojistik, doğumdan ölüme kadar üretilen her malın tüketiciye ulaştırılmasına kadar her alanı kapsıyor. Bugün lojistik maliyeti ürün kalemi fiyatında yüzde 8 ile 10 oranında yer tutuyor” diye konuştu.

Kaynak : www.medya73.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.