Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem aracı alımı ihalesi sonuçlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nca 25 Eylül 2012 tarihinde teklifleri toplanan, “5 adet  Hafif Raylı Sistem aracı alımı ihalesi teklifleri ile ilgili değerlendirme çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 11.271.680 Avro olarak belirlenen ihaleyi 7.500.000 Avro teklifi ile CNR Tangshan Railway Vehicle Co. Ltd. (Çin) firması kazandı. Yasal sürecin dolmasından sonra ihaleyi kazanan firma sözleşme için davet edilecek. Yıl sonuna kadar firma ile sözleşme imzalanması planlanıyor.
Söz konusu ihaleye katılan diğer firmalar şöyleydi:
1. CAF (İspanya)
2. Pesa (Polonya)

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.