Sıradışı organizasyonların yeni merkezi; Olympos Teleferik

2365 metre yükseklikte birbirinden ilginç ve ses getiren organizasyonlara ev sahipliği yapan Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, turizmin 12 aya yayılması adına çok sayıda organizasyona gereken desteği verdiklerini bildirdi. Gümrükçü, önümüzdeki süreçte bu çeşitliliği artırmayı planladıklarını da ifade etti.
Kemer’in alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik, bölgede yapılan organizasyonlara verdiği destek ile de adından söz ettiriyor. Tahtalı Dağı ile Akdeniz’i birbirine bağlayan ve bulunduğu konum itibariyle birçok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Olympos Teleferik son olarak düzenlenen ve deniz seviyesinden başlayıp Tahtalı Dağının 2365 metre yüksekliğindeki zirvesinde sona eren Red Bull Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışlarına ev sahipliği yaptı.
Geçtiğimiz hafta Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenen ve 18 ülkeden 150 sporcunun katıldığı Red Bull Sea to Sky yarışı, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı etabıyla tamamlanmıştı. Dünyanın en zorlu ve en eğlenceli parkurları arasında gösterilen yarışları tamamlayan çok sayıda motosikletçi, zirvede düzenlenen ödül töreni sonrası Olympos Teleferik Genel Müdürü ile bir araya gelerek tesisi hakkında bilgiler almış ve hayranlıklarını da kendilerine iletmişlerdi.
Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü görmüş oldukları ilgi sonrasında yaptığı açıklamada, “Olympos Teleferik bölgede turizmin 12 aya yayılması adına gerçekleştirilen çok sayıda organizasyona gereken desteği vermektedir. Bu organizasyonlar arasında yer alan Kemer Enduro Kulübü’nün ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta düzenlenen Red Bull Sea to Sky Enduro Motosiklet yarışlarına da zirvede ev sahipliği yaptık. Zorlu parkurlar ile sahilden zirveye ulaşan sporcular ile zirvede buluşmuştuk. Dünyaca ünlü sporcuların özellikle tesisimiz için ve bölgemiz için söyledikleri övgü dolu sözler bizleri gururlandırmıştır. Biz de bundan sonraki süreçte daha farklı organizasyonlara destek vererek adımızı daha sık duyuracağız” dedi.

Kaynak : Kemergözcü

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.