TCDD Ankara Hızlı Tren Garı Projesi için Limak – Kolin – Cengiz İnşaat konsorsiyumundan gelen teklif ile ilgili Yönetim Kurulu onayı alındı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce Yap-İşlet-Devret (YİD) modelinin ilk kez uygulanacağı Ankara Hızlı Tren Garı Projesi İhalesi” ile ilgili beklenen Yönetim Kurulu onayı alındı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Limak – Kolin – Cengiz İnşaat konsorsiyumundan gelen teklif ile ilgili Yönetim Kurulu onayı alındı. Alınan onay Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın onayına sunularak ihale sonuçlandırılacak.
Bilindiği gibi 11 Eylül 2012 günü TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı İsmet Duman, Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı İhale Salonu’nda düzenlenen toplantıda, söz konusu teklifin, teknik ve mali kriterler doğrultusunda değerlendirildiğini belirterek, teklifin yeterli olduğunu bildirmişti. İsmet Duman, daha sonra teklif zarfını basın mensupları önünde açarak, ihalede Limak İnşaat – Kolin İnşaat – Cengiz İnşaat konsorsiyumunun 19 yıl 7 ay işletme süresi teklif ettiğini açıklamıştı.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar


Kaynak : Yatırımlarİlk yorum yapan olun

Yorumlar